ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال

image3 576x321 - ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال

ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال

آیا برایتان پیش آمده است که پس از متصل کردن هارد اکسترنال، سیستم توانایی شناسایی آن را نداشته باشد؟ حتی ممکن است پس از شناسایی هارد اکسترنال به وسیله سیستم، خبری از اطلاعات ذخیره شده بر روی آن نباشد یا اینکه به قدری کند باشد که عملا دسترسی به اطلاعات یا اصلا امکان بازخوانی فایل ها وجود نداشته باشد. در چنین مواقعی بهترین و عاقلانه­ترین راه­حل ممکن،ریکاوری هارد اکسترنال می­باشد که لازم است حتما توسط متخصصین خبره انجام گیرد.

 

هارد اکسترنال چیست؟

هارد اکسترنال به هاردی گفته می­شود که در خارج از سیستم است و از طریق یک کابل به سیستم متصل می­گردد. همین موضوع باعث می­شود تا هارد اکسترنال آسیب­پذیری بیشتری داشته باشد و نیازمند مراقبت و دقت بیشتر هنگام جابجایی و استفاده باشد. بیشتر هارد های اکسترنالی که در ایران استفاده میشود برندهای سیگیت ، وسترن دیجیتال و ای دیتا میباشد

image1 - ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال

ریکاوری هارد اکسترنال به چه معناست؟

ریکاوری هارد اکسترنال به مجموعه­ای از تکنیک­ها و عملیاتی گفته می­شود که به منظور بازیابی اطلاعات از دست رفته بر روی هارد انجام می­شود. ریکاوری هارد اکسترنال یک فرآیند کاملا تخصصی است که موجب می­شود تا پس از از دست رفتن داده­ها و اطلاعات، امکان بازیابی و دسترسی مجدد به آنها فراهم شود. اما نکته قابل توجه این است که اگر هارد دیسک معیوب به هر دلیلی توسط اشخاص غیر حرفه ای دستکاری شود این امر پیچیده و به تبع به زمان بیشتری نیز نیاز خواهد بود.

 

بروز چه مشکلاتی باعث می­شود تا ریکاوری هارد اکسترنال امری ضروری باشد؟

مشکلاتی که برای هارد اکسترنال رخ می­دهد به طور کلی ممکن است مربوط به مشکلات فیزیکی و یا مشکلات منطقی باشد که در ادامه هر یک از آنها را شرح می­دهیم.

۱٫ مشکلات فیزیکی هارد اکسترنال

اغلب مشکلات فیزیکی هارد اکسترنال ممکن است ناشی از نوسانات برق و یا ضربه خوردن به هارد باشد. البته مشکلات فیزیکی دیگری نیز ممکن است رخ دهد و کارکرد هارد اکسترنال را مختل و حتی غیرممکن نماید. برخی از مشکلات فیزیکی هارد اکسترنال، روشن نشدن و سوختن هارد اکسترنال و همچنین شنیدن صدا هنگام کار کردن هارد خواهد بود. در صورت بروز مشکلاتی از این قبیل، دسترسی به اطلاعات سخت و یا غیرممکن می­شود و لازم است هر چه سریعتر با مراجعه به شرکت­های ریکاوری هارد اکسترنال نسبت به ریکاوری هارد اقدام نمود.

image2 - ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال

 

  ۲ . مشکلات منطقی هارد اکسترنال

مشکلات منطقی هارد اکسترنال مربوط به کارکرد آن می­شود. به عبارت دیگر، در صورتیکه اختلالی در عملکرد صحیح هارد اکسترنال رخ دهد، به عنوان یک مشکل منطقی به شمار می رود.مشکلات منطقی متعددی ممکن است برای هارد اکسترنال رخ دهد و کارکرد صحیح آن را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال، برخی از مشکلات منطقی رایج هارد اکسترنال عبارت هستند از: ویروسی­ شدن اطلاعات هارد، ایجاد شدن بد­سکتور، فرمت­ شدن هارد اکسترنال، اختلال در میان­افزار هارد، عدم شناسایی هارد اکسترنال سیگیت ، عدم شناسایی هارد اکسترنال wd به وسیله سیستم، تغییر ظرفیت ناگهانی هارد، کاهش قابل توجه سرعت خواندن و نوشتن هارد اکسترنال، جایگزین شدن اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قبلی که در اصطلاح overwriteگفته می­شود و یکی از بدترین مشکلات منطقی هارد اکسترنال به حساب می­آید ونمایش پیغام خطای S.M.A.R.Tهارد که موجب می­گردند تا هارد اکسترنال کارایی اولیه خود را نداشته باشد. این قبیل مشکلات در نهایت باعث می­شوند تا برای بازگرداندن و دستیابی به اطلاعات، ریکاوری هارد اکسترنال لازم باشد. شاید برای شما اطلاعات مهم نباشد بنابراین در مشکلات لاجیکالی که عمدتا هارد اکسترنال شناسایی نمیشود میتوانید از خدمات تعمیر هارد اکسترنال بهره ببرید.

image3 - ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال

ریکاوری هارد اکسترنال را دست کم نگیرید

بروز مشکلات فیزیکی و منطقی امکان دسترسی به اطلاعات روی هارد را با مشکل و در بعضی موارد غیرممکن می­کند.

با وجود اینکه استفاده از هارد اکسترنال نیازمند دقت و توجه زیاد است، اما این نوع هارد هنوز هم استفاده­ کنندگان زیادی دارد و به عنوان یک فضای ذخیره­ سازی قابل اطمینان برای نگهداری اطلاعات محسوب می­گردد.دلیل این موضوع امکان ریکاوری هارد اکسترنال می­باشد.

image4 - ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال

هنگامیکه هارد به دلیل وجود مشکل فیزیکی یا منطقی کارایی خوب خود را از دست می­دهد و دسترسی به اطلاعات مختل می­شود، لازم است در مرحله اول از سیستم یا لپ تاپ خود جدا کنیم و مانع از بیشتر کار کردن هارد دیسک اکسترنال خود شویم چرا که این خود باعث خراب تر شدن هارد دیسک می شود و در مرحله دوم اقدام به ریکاوری هارد اکسترنال نمود.

با وجود انواع نرم­ افزارهای ریکاوری هارد اکسترنال بر روی بستر اینترنت، لازم است توجه شود که انجام ریکاوری هارد اکسترنال نیازمند برخورداری از آگاهی از تکنیک­ها و ابزارهای روز و همچنین تخصص و تجربه در این زمینه است.

شرکت آکادمی هارد ایران با بهره­ مندی از نیروی پرتلاش و متخصص در زمینه ریکاوری هارد اکسترنال، با وجود انواع مشکلات فیزیکی و منطقی هارد، بازیابی اطلاعات راامکان­پذیر نموده است و از این بابت خیال مشتریان را راحت کرده است.

- ریکاوری هارد اکسترنال، راهکار طلایی بعد از خراب شدن هارد اکسترنال
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *