ضربه خوردن هارد دیسک

هارد دیسک ها نسبت به ضربه خوردن و تکان خوردن بسیار حساس هستند ، این حساسیت ناشی از ساختار مکانیکی هارد دیسک است که قطعات مکانیکی هارد دیسک بسیار ضریف هستند و این ضعف باعث حساسیت نسبت به کوچکترین ضربه یا تکان خوردن می شود. همانطور که میدانید هارد های اکسترنال بیشتر در معرض این خطر هستند چرا که همیشه در حال جابجایی هستند . از شما تقاضا می کنم نسبت به نگهداری هارد دیسک خود دقت کنید که خدای ناکرده اتفاقی برای اطلاعات و هاردتان نیوفتد.hard drive dropped - ضربه خوردن هارد دیسک

در این مقاله می پردازیم به مشکلات ناشی از ضربه خوردن و تکان خوردن هارد دیسک ها  و راهکاری های کانون هارد ایران برای بازیابی اطلاعات هارد های ضربه خورده.

خرابی هد هارد دیسک

اگر یک یا چندین هد هارد دیسک شما در اثر ضربه خوردن هارد دیسک یا تکان خوردن دچار خرابی یا در مواقعی شکستگی شود عموما شما  صدای خش خش , تق تق , قیژ قیژ هارد دیسک را خواهید شنید که در این حالت می توان مطمئن شد که هارد دیسک شما مشکل فیزیکالی دارد. کانون هارد ایران تلاش می کند که هد یا هد های آسیب دیده را به نحو کاملا تخصصی ترمیم کند یا با تنظیمات خاص همه اطلاعات یا حتی بخشی از اطلاعات را بازیابی کند در غیر اینصورت برای ریکاوری هارد های ضربه خورده که دچار خرابی هد شده اند چاره ای جز جراحی هارد دیسک وجود ندارد . ما تلاش می کنیم که با قطعات و ابزار آلات خود جراحی هارد دیسک شما را به انجام برسانیم اما اگر این چنین نشود نیاز به هارد دیسک مشابه است تا تعویض قطعات در کلین روم انجام شود و ریکاوری هارد شما انجام شود.

خرابی در موتور هارد دیسک

در بعضی از مواقع شدت ضربه به حدی است که باعث خرابی موتور هارد دیسک می شود که راهی جز جراحی هارد دیسک وجود ندارد و باید پلتر یا موتور هارد را با استفاده از هارد دیسک مشابه تعویض کنیم و ریکاوری هارد شما را انجام دهیم.

ناپایدار شدن هارد دیسک

در بعضی از مواقع ضربه خوردن هارد دیسک باعث ناپایدار شدن هارد میشود . برای شفافیت بیشتر می توانیم بگوییم هارد دیسک بصورت رندوم کار می کند و هر لحظه احتمال خرابی های بیشتر وجود دارد . کانون هارد ایران متد خاصی برای بازیابی اطلاعات این هارد دیسک ها دارد که می توانیم بگویم در ریکاوری این گونه هارد دیسک ها بهترین هستیم چرا که ساختار انواع برند های هارد دیسک را بخوبی می شناسیم و میدانیم که چه تنظیماتی بروی چه مدل و برند کار ساز خواهد بود.

نکته : تعمیر هارد در خرابی های بالا و هارد دیسک هایی که ضربه می خورند کاری اشتباه است . از نظر ما هارد دیسکی که ضربه می خورد ارزش تعمیر ندارد و فقط برای بازیابی اطلاعات باید اقداماتی انجام شود .

خدمات تخصصی ما:

تعمیر هارد ضربه خورده ؛ ریکاوری هارد ضربه خورده که هارد دیسک دچار مشکلات فیزیکالی شده است.

تخصص ما بازیابی اطلاعات از هارد های ضربه خورده با مشکلات فیزیکالی می باشد . پس نگران نباشید

ضربه خوردن هارد دیسک