نکاتی در مورد خرید هاردخرید هارد , نکاتی در مورد خرید هارد

امروزه به دلیل افزایش تکنولوژی و عصر اطلاعات ، نیاز به ذخیره سازی اطلاعات و نیز بازخوانی آن به شکل راحت و سریع بسیار مشهود شده است . یکی از ساده ترین راه های ذخیره اطلاعات شخصی و حتی سازمان های کوچک استفاده از هارد دیسک های اکسترنال و اینترنال است . اما برای تهیه هارد دیسک خوب و مناسب باید چند نکته خیلی مهم را مدنظر بگیریم.

برحسب نیاز خود انتخاب کنیم

اول باید نیاز خود را مشخص کنیم که می خواهیم اطلاعات همیشه در دسترس مان باشد یا اینکه می خواهیم در جای امنی اطلاعات را ذخیره کنیم. اگر نیاز ما به اطلاعاتمان بصورت لحظه ای و در هر مکان باشد باید از هارد های اکسترنال استفاده کنیم و اگر فقط میخواهیم اطلاعات را در جای امنی نگه داری کنیم بهتر است از هارد اینترنال استفاده کنیم.

به گارانتی محصول دقت کنیم

نکته خیلی مهم این است که برای خرید هارد اکسترنال و اینترنال باید گارانتی های پاسخگو و خوب را مد نظر داشته باشیم. به دلیل اینکه بعضی از شرکت های گارانتی خدمات پس از فروش خوبی ندارند و این باعث مشکلات آتی می شود. من به شما توصیه می کنم از گارانتی هایی مانند سازگار ارقام ، ویستا پخش رایانه , سریر استفاده کنید هرچند گارانتی های خوب دیگری هم وجود دارد که بهتر است خودتان دست بکار شوید و آنها را پیدا کنید البته فروشندگان هارد دیسک اطلاعاتی راجع به گارانتی ها به شما خواهند داد.

نکاتی در مورد خرید هارد اکسترنال و پیشنهاد ما

ما نسبت به خواسته شما چند پیشنهاد داریم .

اگر هارد دیسک اکسترنال با باکس زیبا و آنتی شک مد نظر شما است ما پیشنهاد خرید هارد اکسترنال ADATA را به شما می دهیم.

اگر سرعت هارد دیسک برایتان مهم است ما پینشنهاد خرید هارد اکسترنال Seagate Back up Plus را به شما میدهیم.

اگر نیاز به سریع لود شدن اطلاعات و همچنین بازخوانی سریع اطلاعات دارید به نظر من از WD My Passport یا My book استفاده کنید.

نکاتی در مورد خرید هارد اینترنال و پیشنهاد ما

اگر نیاز به سرعت برای شما مشهود است بهتر از برند سیگیت استفاده کنید اما اگر نیاز شما به کارکرد بالاتر و پایدار تر است به نظر ما از WD استفاده کنید.

اما تجربه ما در ورودی های هارد دیسک های خراب به کانون هارد ایران

اگر ما بخواهیم یک آمار کلی برای خرابی هارد دیسک ها ارائه دهیم میگویم بالاترین سطح خرابی در هارد دیسک های اکسترنال وسترن به چشم می خورد و کمترین ورودی ها هارد دیسک های اکسترنال ADATA و buffalo می باشد. البته کانون هارد ایران در تعمیر هارد اکسترنال WD بسیار موفق بوده است .

این پست ( نکاتی در مورد خرید هارد ) بنا به درخواست مشتریان عزیزمان ایجاد شده است .

به امید بهترین انتخاب

موفق و سربلند باشید

نکته مهم در نگهداری هارد دیسک ها

لطفا توجه داشته باشید که هارد دیسک ها نسبت به ضربه بسیار حساس هستند لطفا در نگهداری هارد دیسک خود مخصوصا هارد دیسک های اکسترنال خود نهایت دقت را بعمل آورید

تفاوت Fragmentation و Defragmentation
روش های حفظ اطلاعات
انواع RAID