مشکلات و خرابی هارد دیسک اکسترنال اینترنال

در این مقاله می پردازیم به توضیح مختصری در مورد خرابی هارد اکسترنال و اینترنال و راهکار های کانون هارد ایران برای تعمیر یا ریکاوری اطلاعات این نوع خرابی ها و مشکلات هارد دیسک.

خرابی هارد , مشکلات هارد , خرابی هارد اکسترنال , خرابی موتور هارد , خرابی هد هارد , مشکلات هارد , مشکل هارد دیسک

Magnetic disc inside a computer hd unit showing damage to the mirror surface of the magnetic discs and read write head

مشکلات و خرابی هارد اکسترنال

همانطور که میدانید هارد های اکسترنال بدلیل پرتابل بودن دائما در حال جابجایی هستند و این جابجایی ها خود باعث به خطر افتادن هارد و مشکلات فیزیکالی می شوند . دو نوع خرابی در هارد اکسترنال با انواع برندها سیگیت ، وسترن، توشیبا ،ای دیتا ،بوفالو دیده می شود. 

۱- خرابی فیزیکالی هارد اکسترنال و اینترنال

اغلب خرابی فیزیکالی ناشی از ضربه خوردن یا تکان خوردن هارد است. همانطور که میدانید هارد دیسک ها بصورت مکانیکی کار می کنند و بسیار هم حساس هستند .خرابی موتور هارد ، خرابی هد هارد دیسک , خرابی سیلندر هارد همه زیر مجموعه خرابی فیزیکالی هارد هستند. برای ریکاوری اطلاعات هارد ضربه خورده یا با مشکلات فیزیکالی ، در ابتدا باید یک تست کامل با دقت بالا گرفته شود تا به درستی تشخیص داده شود که کدام اجزای هارد به مشکل خورده است . اغلب خرابی موتور هارد و هد هارد با تعویض موتور یا هد انجام میشود که در اینجا نیاز به اقدامات جراحی  هارد دیسک و نیز هارد مشابه است که این کار فقط برای بازیابی اطلاعات هارد بکار می رود. ما با کلین روم استاندارد و ابزار آلات روز دنیا (HDD Surgery) این کار را به نحو احسن انجام میدهیم. اما دقت کنید که بعد از ضربه خوردن معمولا با صدای غیر عادی هارد مواجه می شوید که به شما توصیه می کنم که سریعا هارد اکسترنال یا اینترنال خود را جدا کنید تا  باعث خرابی های بیشتر هارد نشوید.

۲- خرابی لاجیکالی هارد اکسترنال اینترنال

خرابی لاجیکالی ناشی از فریم ور هارد یا بدسکتور هارد است . ۸۰ درصد خرابی هارد اکسترنال WD وسترن ناشی از فریم ور هارد است که نقص فریم ور و سیستم عامل این هارد دیسک ها ، منجر به ایجاد مشکلاتی نظیر کندی هارد و عدم شناسایی هارد دیتکت نشدن هارد اکسترنال WD می شود. البته خرابی هارد اکسترنال در برند های دیگر مانند سیگیت، ای دیتا، بوفالو ، توشیبا به وفور دیده می شود. برای تعمیر فریم ور هارد یا تعمیر هارد با مشکلات فریم وری و لاجیکالی نیاز به دستگاه و تخصص خاصی هست که این کار در کانون هارد ایران انجام می شود که طبق خواسته شما چه تعمیر هارد و چه ریکاوری اطلاعات هارد انجام می شود.

هارد های اینترنال هم دچار خرابی فیزیکالی و لاجیکالی می شوند اما به نسبت هارد های اکسترنال از مشکلات فیزیکالی کمتری برخوردارند که دلیل آن جابجا نشدن هارد اینترنال است. خرابی هارد اینترنال بیشتر در مورد های لاجیکالی و فریم وری دیده می شود. خرابی و مشکلاتی نظیر عدم شناسایی هارد یا بدسکتور هارد .

ریکاوری هارد در انواع خرابی و مشکلات هارد | کانون هارد ایران
بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده اکسترنال | کانون هارد ایران
رفع بدسکتور و تعمیر هارد دیسک | کانون هارد ایران
ریکاوری هارد سوخته و معیوب | کانون هارد ایران

بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک در انواع خرابی و مشکلات هارد دیسک