عدم شناسایی هارد اکسترنال wd وسترن دیجیتالعدم شناسایی هارد اکسترنال wd وسترن  WD External hard drive Repair data recovery

عدم شناسایی هارد اکسترنال WD my Passport Ultra and Elements

و راهکارهای اختصاصی  کانون هارد ایران

 عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بسیار مشکل مشهودی است که این هارد دیسک ها دارند که بصورت اختصار می توان سه دلیل را به زبان ساده عنوان و راهکار های کانون هارد ایران برای بازیابی اطلاعات در صورت بروز این قبیل مشکل را شرح داد.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید میتونین فایل صوتی کوتاه ما را گوش بدین ,

۱ – عدم شناسایی هارد اکسترنال بدلیل خرابی سیستم عامل هارد دیسک

یکی از دلایل بسیار مشهود این است که هارد دیسک دچار مشکلات سیستم عاملی نظیر خرابی در آدرس دهی نواحی سیستم عاملی ، خرابی ماژول ها و … را میتوان عنوان کرد، از نشان های این مشکل این است که هارد دیسک بصورت نرمال روشن می شود و صدای خاصی مانند تلق تلق کردن و یا هرگونه صدای غیر عادی را ندارد و در نتیجه در سیستم شناسایی نمی شود و اطلاعات را نمایش نمی دهد . برای حل این مشکل ما در چندین سال گذ شته بسیار روی این مشکلات کار کرده ایم و امروز می توانیم این مشکل براحتی حل کنیم و در نتیجه اطلاعات شما را بازیابی کنیم و یا تعمیر هارد دیسک شما را شروع می کنیم.

۲ – عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بدلیل خرابی برد ( الکترونیک برد)

یکی از دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD این است که برد دچار خرابی یا سوختگی شده است که از دلایل سوختن و خرابی برد می توان به نوسان برق ، خرابی در سوکت USB ، استفاده نکردن از پاور استاندارد و … اشاره کرد که ما می توانیم برد خراب را تعمیر یا تعویض کنیم . نکته قابل توجه این است که با تعویض برد عادی نمیتوان  هارد را تعمیر کرد چرا که نیاز به همسان سازی فریم ور هارد دارد که باید توسط متخصص انجام شود.

۳ – عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بدلیل  ضربه خوردن هارد

از شایع ترین دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال  WD My Passport ، ضربه خوردن هارد است که در نتیجه آن هارد دیسک دچار نقص فیزیکی می شود که برای حل این مشکل باید تشخیص درست از خرابی هارد دیسک صورت گیرد و در صورتی که نیاز به جراحی هارد شود ، هارد را باید در کلین روم جراحی کرد و نقص های فیزیکی را برطرف نمود که در اینجا می توان گفت کانون هارد ایرانبازیابی اطلاعات تنها دارنده کلین روم استاندارد در ایران برای جراحی انواع هارد دیسک را دارد .

images_hardclinic_banners_submit-a-firmware-corrupted-hdd

دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD :

۱- نقص فریم وری ناشی از نقص برنامه نویسی کارخانه ای

کانون هارد ایران با اصلاح فریم ور هارد وسترن می تواند تعمیر هارد یا ریکاوری اطلاعات این برند را به پایان برساند.

۲- نقص در انجام پروسه خود درمانگری هارد دیسک 

همانطور که میدانید هارد دیسک ها از تکنولوژی خود درمانگری برخوردارند که در نتیجه آن مثلا هارد دیسک بصورت اتوماتیک بدسکتور ها را شناسایی و وارد لیست خرابی خود می کند و در نهایت دیگر از این سکتور ها استفاده نمی کند. طبیعی است که برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات از این هارد دیسک با این مشکل ، لیست خرابی باید دوباره سازی شود تا بتوان دیتا را بازیابی کرد .

۳- وجود بدسکتور در هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

بدسکتور ها به نوبه خود باعث عدم نمایش اطلاعات یا کپی نشدن اطلاعات شوند با این حال کانون هارد ایران با تنظیمات خاصی اطلاعات را استخراج می کند. برای تعمیر از شیوه های بدسکتور گیری ناحیه ای یا نقاط خاص استفاده خواهد شد.

۴- خرابی های فیزیکالی ، خرابی هد ناشی از ضربه خوردن به هارد دیسک

خرابی فیزیکالی که اغلب ناشی از تکان خوردن یا ضربه خوردن هارد است به وجود می آید که درصد موفقیت جراحی هارد اکسترنال WD تقریبا ۹۰ درصد است مگر پلاتر دچار خرابی های جدی شده باشد.

۵- خرابی کابل رابط USB 2 یا USB 3

خرابی کابل یکی علل دیتکت نشدن هارد اکسترنال وسترن است ، البته جک یو اس بی برد های هارد های وسترن بسیار حساس است. که برای اطمینان از سالم بودن کابل با استفاده از کابل سالم تست کنید. هارد های وسترن نسبت به برند های دیگر دارای برد یک تیکه هستند که این خود باعث تشدید خرابی های برد در این برد هارد می شود. تصویر زیر گویای این حقیقت است.

برد وسترن ، بورد یو اس بی هارد اکسترنال WD ، از معایب این برد این است که یه تیکه متصل است و هرگونه نوسانات برق یا اختلالات الکترونیک باعث خرابی جدی به برد هارد دیسک یا خرابی هد و در اندک مواقع موتور هارد شود. نقص های مربوط به اختلالات الکترونیک و نوسانات برق در کانون هارد ایران قابل رفع است نگران اطلاعات یا تعمیر هارد دیسک خود نباشید.

نکته مهم :

اطلاعات یا درایو پارتیشن حاوی اطلاعات شما زمانی قابل دسترس خواهد بود که هارد دیسک اکسترنال وسترن مای پاسپورت شما ( یا برند های دیگر) در device manager و در disk management بطور کامل شناسایی شود . در مواقعی مشاهده می شود که هارد اکسترنال وسترن دیجیتال در device manager شناسایی می شود اما در disk management شناسایی نمی شود که در اینصورت به اطلاعات دسترسی نخواهید داشت که در برخی از مواقع با پیغام فرمت کردن رو به رو خواهید شد و در موقعی در disk management بصورت unallocated space نمایش داده خواهد شد. لطفا تصاویر زیر را مشاهده فرمایید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال wd وسترن, شناسایی نشدن هارد وسترن مای پاسپورتی Hard disk not detected in Disk manegment

شناسایی نشدن هارد در Disk management

عدم شناسایی هارد اکسترنال wd وسترن , شناسایی نشدن هارد اکسترنال وسترن , شناسایی نشدن هارد وسترنhard disck not detected in device manager

شناسایی شدن هارد در Device Maneger

نکته دوم اینکه بعضی ها بعد از اینکه مشاهده می کنند که هارد دیسک در device manager شناسایی می شود اما در disk management شناسایی نمی شود فکر میکنند که با نصب درایور هارد اکسترنال wd مشکل حل خواهد شد که این خیالی اشتباه است چرا که زمانی که هارد دیسک شما سالم بود هم دیدید که برای اتصال به سیستم یا لپ تاپ نیاز به نصب درایور نبود و هارد دیسک شما بصورت اتوماتیک دیتکت و شناسایی می شد و اطلاعات را نمایش میداد.

بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک WD در کمتر از ۲۴ ساعت | کانون هارد ایران

نکات ضروری برای زمانی که با عدم شناسایی هارد اکسترنال wd مواجه می شوید

۱- هارد دیسک های وسترن بسیار کند میشوند در دفعات اول اطلاعات قابل نمایش است اما با سرعت خیلی کمی کپی یا اجرا می شوند اما کمی بعد دیگر شما دسترسی به اطلاعات نخواهید داشت پس در این مواقع بجای سعی و تلاش بیشتر برای دسترسی به اطلاعات هارد را از سیستم جدا کنید تا دچار خرابی های بیشتر نشود.

۲- در خیلی از مواقع , هنگام خراب شدن هارد دیسک اکسترنال wd  به شما پیغام فرمت کردن نشان می دهد که از فرمت کردن هاردتان چدا خودداری کنید.

۳- هارد دیسک های اکسترنال وسترن بسیار حساس و پیچیده هستند در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات هارد دیسک دقت لازم را بعمل بیاورید میتوان به جرات گفت که کمتر از ۴ مرکز توانایی رفع مشکلات هارد های پاسپورتی را دارند.

۴- با تست کابل دیگر ، از صحت سالم بودن  کابل USB هارد دیسک تان مطمئن شوید

۵- از دستکاری توسط خودتان یا اشخاص غیر متخصص جدا بپرهیزید چرا که باعث خرابی های بیشتر و در بعضی موقع نابودی اطلاعات تان خواهید شد.

۶- هارد اکسترنال وسترن دیجیتال اغلب دچار کندی سرعت شدید می شود و سپس منتهی به عدم شناسایی و دیتکت نشدن هارد می شود.

۷- دقت کنید که برای دسترسی به اطلاعات و نمایش اطلاعات باید هارد دیسک تان در Device manager و Disk management شناسایی شود ، در غیر اینصورت اگر در هر دو شناسایی نشود اطلاعاتتان قابل دسترس نخواهد بود. اغلب هارد اکسترنال پاسپورتی شما فقط در Device Manager شناسایی می شود که در این حالت می توان گفت در اصل هارد اکسترنال WD شما شناسایی نمی شود.

۸- با توجه به تجربیات ما در تعمیر یا ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال و اینترنال وسترن WD ، بهتر از بعد از مشاهده هرگونه رفتار غیر عادی از طرف هارد ، از دستکاری و حساسیت زیاد بپرهیزید و سریعا از  مراکز مطمئن و متخصص کمک بگیرید که این کار باعث اطمینان از بازگشت اطلاعات ، استخراج اطلاعات و هزینه های بسیار کم تر می شود.

لطفا ما را در گوگل حمایت کنید !