سخت افزار هارد | ریکاوری تعمیر سخت افزاری هارد

معرفی سخت افزار هارد :

سخت افزار هارد , ریکاوری سخت افزاری هارد , تعمیر سخت افزار هارد hard disk hardware

  • ۱- کنترل کننده مرکزی Actuator

این قسمت وظیفه دارد تا بازوی مکانیکی را کنترل کند.این قسمت از خاصیت آهنربایی دارد وظیه تعادل و کنترل هد هارد دیسک را دارد.

  • ۲- Head Arm یا بازوی مکانیکی

این قسمت وظیفه دارد تا Head را به نقطه مورد نظر برساند. قسمت بازوی مکانیکی  می‌تواند سر Head را از مرکزی ترین نقطه Platter (قسمت ۴) تا کناری ترین نقطه آن ببرد.

برای هر Platter (دیسک) دو Head Arm همراه با سر Head  وجود دارد. اما همیشه اینطور نیست بستگی به مدل های هارد دیسک هم دارد.

  • ۳- Read / Write Head

این قسمت توسط Head Arm (قسمت ۲) جابجا می‌شود. کار این قسمت خواندن و نوشتن داده‌ها (دیجیتالی) بر روی صفحه  Platter است.

  • ۴- سطح دیسک یا Platters

وظیفه این صفحات، حفظ داده‌ها (به صورت مغناطیسی ) در قسمت‌های بسیار ریز است. این قسمت‌های بسیار ریز سکتور (Sector) نامیده می‌شوند و می‌توانند ۲۵۶ byte  را در خود نگه دارند .

  • ۵- قسمت spindle (موتور هارد دیسک)

وظیفه این قسمت فقط چرخاندن Platter هاست. به این ترتیب قسمت Head می‌تواند داده‌ها را بر روی نقاط مختلف صفحات مغناطیسی بخواند یا بنویسد.

سخت افزار ریکاوری هارد ، سخت افزار تعمیر هارد

برای تعمیر هارد یا ریکاوری اطلاعات هارد دیسک نیاز به تجهیزات ، ابزار آلات و سخت افزار هارد دیسک می باشد. تجهیزات پیشرفته می تواند در راندمان و موفقیت کار تاثیر بسزایی داشته باشد . اما این رو هم نباید فراموش کنیم که علم و تخصص تکنسین هارد دیسک نیز بسیار مهم است حتی مهم تر از ابزار الات. شاید جراحان زیادی برای مغز و اعصاب داشته باشیم که حتی در یک اتاق عمل مشترک عمل جراحی را انجام می دهند اما چرا بعضی از این جراحان بسیار معروف هستند ؟ آیا می تواند غیر از  تخصص آنها باشد؟ هارد دیسک ها هم تکنولوژی پیچیده ای دارند و برای بازیابی اطلاعات نیازمند تخصص ویژه ای است. تعمیر و ریکاوری سخت افزاری هارد دیسک در کانون هارد ایران با راندمان ۹۰ درصد انجام می شود. از دستگاه ها و سخت افزار های هارد دیسک می توان به دستگاه های قدرتمند : Deep Spar , PC3000 اشاره نمود

تعمیر سخت افزاری هارد دیسک اکسترنال اینترنال

اگر هر یک از قطعات هارد دیسک دچار مشکل شود ، باید فیزیکالی و سخت افزار هارد را تعمیر کرد تا بتوان اطلاعات آن را ریکاوری نمود. معمولا قطعات و سخت افزار هارد در اثر ضربه  به هارد، تکان خوردن هارد ، نوسان برق دچار مشکل می شود. زمانی که بعد از تشخیص صحیح متخصص هارد دیسک ، معلوم می شود که یکی یا چند قطعه از هارد دیسک دچار مشکل شده است نیاز به جراحی هارد دیسک در کلین روم می باشد. جراحی هارد دیسک بسیار ظریف است و نیازمند ابزار آلات حرفه ای است . کانون هارد ایران دارای کلین روم استاندارد و ابزار آلات دقیق جراحی هارد دیسک است چنانچه هارد دیسک شما دچار مشکل فیزیکی شده است اصلا نگران نباشید ما در کنار شما هستیم.