نکات طلایی در رابطه با بازیابی اطلاعات

نکات طلایی در رابطه با بازیابی اطلاعات

اگر هارد دیسک شما دچار خرابی فیزیکالی شده است. اگر به تازگی هارد دیسک شما با مشکلات لاجیکالی روبه رو شده است. نگران نباشید ما برای شما در این سری از آموزش‌های آکادمی هارد ایران اقدام به معرفی نکاتی در رابطه  ریکاوری اطلاعات کرده‌ایم. با ما در آکادمی هارد ایران همراه باشید تا اطلاعات لازم و ضروری در رابطه با بازیابی اطلاعات را به دست آورید. پس اگر هارد دیسک شما دچار خرابی فیزیکالی یا لاجیکالی شده است نکات زیر را رعایت کنید. در ابتدا از شما دعوت میکنم ویدئو زیر را مشاهده فرمایید.

توصیه‌هایی در رابطه با بازیابی اطلاعات

در ادامه مقاله به برخی از نکات مهم و حیاتی در رابطه با ریکاوری اطلاعات می‌پردازیم. رعایت این نکات تضمین کننده صحت و سلامت اطلاعات شما خواهد بود.

نادیده گرفتن پیام فرمت

 اگر هارد دیسک شما پیغام فرمت می‌دهد و محتوای آن برایتان مهم است از فرمت کردن هارد دیسک خودداری کنید. چرا که این کار باعث از بین رفتن دائمی هارد دیسک شما خواهد شد.

 در صورت حذف اطلاعات از روی هارد دیسک یا دیگر فضاهای ذخیره سازی به هر دلیلی از  فرمت کردن, دیلت کردن، ریختن مجدد اطلاعات بر روی هارد یا فضای ذخیره سازی و …  جدا خودداری کنید. چرا که این عمل‌ها باعث از بین رفتن دائمی اطلاعات شما خواهد شد.

خودداری از ریکاوری اطلاعات

 ریکاوری اطلاعات توسط نرم افزارها و یا در بعضی از مواقع بد افزار‌ها باعث خرابی اطلاعات شما می‌شود و شانس بازیابی اطلاعات شما تا حد چشمگیری کم می‌شود. پس نیاز است قبل از هر گونه اقدامی وسیله ذخیره سازی خود را به مراکز معتبر ارجاع دهید.

ریکاوری هارد اکسترنال

 عدم بازیابی اطلاعات به وسیله نرم‌افزار‌های رایج

 در صورت بروز مشکلات فیزیکالی مانند ضربه خوردن یا تکان خوردن هارد هیچ اقدامی انجام ندهید و به مراکز بازیابی اطلاعات مراجعه کنید. دیده شده است که گاها خود شخص یا افراد نامتخصص یا حتی بعضی از مراکزی که تجهیزات کاملی ندارد هارد دیسک را در هوای آزاد باز می‌کنند ( هارد باید در فضای خلاء باز شود و پس از آن اقدام به تعمیر یا بازیابی اطلاعات پرداخت) و باعث نابودی اطلاعات می‌شوند. راه حل اکثر هارد دیسک‌هایی که ضربه می‌خورند جراحی هارد دیسک است که باید در کلین روم و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و اختصاصی انجام شود. ما در آکادمی هارد ایران خدمات جراحی هارد دیسک را با بهترین کیفیت انجام می‌دهیم.

انتخاب مراکز بازیابی اطلاعات

 در انتخاب مراکز بازیابی اطلاعات نهایت دقت را به عمل آورید و توجه کنید که انتخاب درستی داشته باشید.

 تعمیر هارد دیسک‌ هایی که مشکل فیزیکالی دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود و باعث نگرانی های آتی شما می‌شود.

 

جمع بندی:

ما در این مقاله کوچک از آکادمی هارد ایران سعی کردیم نکات مورد نیاز در رابطه با بازیابی اطلاعات در هر فضای ذخیره سازی را برای شما توضیح دهیم. همان طور که در طول مقاله عنوان شد، به هیچ عنوان هارد ضربه خورده شده را خود یا شخص غیر متخصص باز نکند. اگر هارد شما به هر دلیلی دچار مشکل شده است و در خواندن یا کپی کردن اطلاعات با مشکل رو به رو هستید لازم است برای اقدامات بعدی هارد یا وسیله ذخیره سازی خود را به مراکز معتبر بازیابی اطلاعات ببرید.

آیا این نوشته را پسندیدید؟

امتیاز دهی !
[تعداد: ۰ میانگین: ۰]

مهدی یوسفی

امیدوارم مطلب فوق برایتان مفید بوده باشد. لطفا نظر یا سئوال خود را ثپت کنید ما مشتاقانه پاسخگو خواهیم بود.

آموزش و مشکلات

توصیه بازیابی اطلاعاتتوصیه برای ریکاوری هاردراهنمایی در بازیابی اطلاعاتراهنمایی در ریکاوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *