آموزش تعمیرات هارد

آموزش تعمیرات هارد

همه روزه شاهد مراجعان علاقمندان به تکنولوژی DATA Recovery هستیم . اما آکادمی هارد ایران برای ارتقای سطح علمی علاقمندان این رشته و همچنین کمک برای بالابردن و معرفی این تکنولوژی با افتخار اعلام میدارد که  می تواند آموخته ها و تجربه های خود را در بین علاقمندان و همکاران به اشتراک بگذارد.

چرا هارد دیسک خراب میشود ؟

هارد دیسک هم مانند دیگر قطعات کامپیوتر ، لپ تاپ و سرور از خراب شدن مستثنی نیست. هارد دیسک ها هم به دلایل متعددی هم چون مستهلک شدن یا خرابی های فریم وری ممکن است خراب شوند. از آنجایی که هارد دیسک متشکل از قطعات مکانیکی است پس دور از ذهن نیست که قطعات مکانیکی هارد دیسک هم خراب شوند . ما در مقاله چرا هارد دیسک خراب میشود به صورت کلی خرابی هاری هارد دیسک های اکسترنال و اینترنال را توضیح داده ایم. پیشنهاد میشود از این مطلب غافل نشوید.

چگونه هارد خراب را تعمیر کنیم ؟

در جهت تعمیر هارد دیسک خراب اکسترنال یا اینترنال که مورد استفاده در لپ تاپ و کامپیوتر است باید علم دقیقی از نحوه کارکرد هارد بدانید. همچنین تعمیر موفق هارد دیسک نیاز به علم و تخصص پیچیده ای دارد و نباید فکر کنید که با یک فیلم آموزشی یک تعمیرکار موفق هارد دیسک خواهید شد. البته بیشتر مواقع صحبت از تعمیر هارد دیسک نیست در اصل نیاز به اطلاعات هارد خراب است. برای اینکه بتوانید ریکاوری هارد موفقی داشته باشید باید سالها آموزش ببینید و تجربه کسب کنید.پس به این سادگی ها هم نیست 🙂

آموزش تعمیر هارد اکسترنال

چگونه هارد اکسترنال را تعمیر و ریکاوری کنیم ؟

هارد اکسترنال ، نوعی هارد دیسک است که قابلیت حمل و جابجایی خارج از فضای داخلی لپ تاپ و کامپیوتر است. هارد اکسترنال همان هارد لپ تاپی یا هارد کامپیوتر است که بوسیله یک باکس پوششی و همچنین یک برد تبدیل هارد اینترنال را به هارد اکسترنال تبدیل کرده است .

بنابراین اگر تعمیر هارد دیسک را بطور کامل یاد بگیرید قطعا سئوال چگونه هارد اکسترنال را تعمیر کنیم را فراموش خواهید کرد. اگر هم وقت چندین ساله برای آموزش تعمیر هارد اکسترنال ندارید میتوانید از خدمات تعمیر هارد دیسک آکادمی هارد ایران استفاده کنید ما بهترین خدمات را ارائه خواهیم داد خدماتی که نظیر آن را هیچ کجای ایران نخواهید دید.

نرم افزار تعمیر هارد اکسترنال

معمولا هارد دیسک هایی مانند وسترن دیجیتال و سیگیت برنامه هایی برای تعمیر هارد دیسک خود ارائه داده اند اما کاربرد فراوانی ندارند و کاملا سطحی است .

برای استفاده از نرم افزار تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال هارد سیگیت میتوانید به پشتیبانی سیگیت مراجعه کنید و نرم افزار های مورد نیاز را دانلود و استفاده کنید. برای تعمیر و استفاده از نرم افزار های وسترن دیجیتال نیز میتوانید به صفحه پشتیبانی وسترن دیجیتال مراجعه کنید و نرم افزار مخصوص این برند را دریافت کنید و استفاده کنید. البته ما در پست های بعدی نحوه کار با این نرم افزار ها را آموزش خواهیم داد.

در ادامه مطلب یک آموزش فوق العاده برایتان خواهیم داشت تا آخر این مطلب با ما باشید.

سخت افزار مورد نیاز تعمیر و ریکاوری هارد دیسک

در جهت تعمیر هارد دیسک نیاز به سخت افزار های پیشرفته ای داریم که ما قدرتمندرین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. البته نکته حائز اهمیت این است که بدون دانش، این قطعات نه تنها باعث تعمیر هارد دیسک شما نخواهند شد بلکه هارد قطعا خراب تر خواهد شد.

سخت افزار های تعمیر هارد دیسک به همراه نرم افزار ارائه شده اند. در این صورت هارد دیسک توسط یکی از پورت ها به دستگاه وصل خواهد شد. با استفاده از نرم افزار میتوانیم کنترل هارد دیسک را به دست خود بگیریم و عیب های آن را برطرف کنیم. آموزش تعمیر هارد دیسک مقدم تر از داشتن تجهیزات است. تجهیزات پیشرفته نیاز به علم دارد. نکته جالب این است که ما در ایران کمتر از ۱۰ نفر متخصص تعمیر هارد دیسک یا ریکاوری هارد داریم . این نکته بصورت واضح نشان میدهد که تعمیر یا ریکاوری هارد چقدر پیچیده می باشد.

معرفی سخت افزار و تجهیزات تعمیر و ریکاوری هارد دیسک

تجهیزات شرکت ACE laboratory

این شرکت که در شهر Rostov قرار داد معتبرترین شرکت ارائه کننده تجهیزات دیتا ریکاوری در دنیا می باشد. محصولات ارائه شده توسط این شرکت همگی در جهت تعمیر و ریکاوری هارد دیسک میباشد. قیمت این قطعات در ایران بالای ۱۲۰ میلیون تومان میباشد که البته مجددا تکرار میکنم داشتن این تجهیزات بدون دانش و نحوه کارکرد هارد دیسک فقط از دست دادن هزینه است و هیچ سودی نخواهد داشت.

ما به تشریح محصولات این شرکت خواهیم پرداخت

۱- PC3000 UDMA

Pc3000 udma
PC3000 Udma متشکل از دو پورت + نرم افزار میباشد که بروی سیستم عامل نصب می شود. داشتن دو پورت به معنی اتصال دو هارد دیسک همزمان می باشد.
 

۲-Pc3000 Express 4ports

Pc3000 4 ports
PC3000 Express 4 port متشکل از چهار پورت + نرم افزار میباشد که بروی سیستم عامل نصب می شود. این تجهیزات ورژن جدیدتری از محصول قبل است که کارایی و سرعت بیشتر دارد.
 

تجهیزات شرکت MRT laboratory

این شرکت که در شهر وهان چین قرار داد یکی دیگر از ارائه کننده محصولات ریکاوری و تعمیر هارد دیسک است که البته قیمت پایین تری دارد . تقریبا این محصولات این شرکت الهام گرفته از محصولات شرکت ACE Laboratory روسیه میباشد. این شرکت هم دو نسخه چهار پورت و ۲ پورت را عرضه کرده است. محصول این شرکت :

 
Mrt data recovery repair hard disk
این محصول سرعت بالای ۱۲۰ مگابایت در ثانیه را ارائه کرده است . محصول ۲ پورت و ۴ پورت بهمراه نرم افزار که از دو هارد دیسک تا چهار هارد دیسک را هم زمان پشتیبانی میکند.
 
اگر هارد دیسک صدا بدهد چگونه میتوان آن را رفع کرد؟
علت صدای غیر معمول هارد دیسک عموما قطعات مکانیکی خراب شده هارد دیسک است. اول باید صدای غیر معموال هارد دیسک را بشناسید که البته میتوانید به صدای غیر عادی هارد مثل تق تق کردن مراجعه کنید. برای تعمیر و ریکاوری هارد دیسک نیاز به جراحی هارد دیسک خواهید داشت که این کار در کلین روم انجام خواهد شد.
 
کلین روم

اما سوپرایز ما :

میدانید اغلب علت خرابی اغلب هارد دیسک ها بدسکتور است ؟

بله ، اغلب مشکلات هارد دیسک بدسکتور است . هارد دیسک ها متشکل از میلیون ها سکتور هستند. هر کدام از این سکتور ها خراب شوند اصطلاحا میگویند هارد دیسک بدسکتور گرفته یا از مشکل بدسکتوری هارد دیسک یاد میکنند.

برخی از نشانه های داشتن بدسکتور هارد :

  • هارد دیسک کند می شود
  • برخی از درایو ها یا پارتیشن ها نمایش داده نمی شود
  • صفحه آبی در حین کار با ویندوز یا همان Blue Page
  • ریستارت شدن هارد دیسک
  • دیر شناسایی شدن هارد دیسک

برای تعمیر این مشکلات میتوانید به ویدئو آموزش رفع بدسکتور هارد مراجعه کنید

 

آموزش تعمیرات هارد دیسک در آکادمی هارد ایران

شما میتوانید آموزش تعمیرات و ریکاوری هارد دیسک را در معتبرترین مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک در ایران ببینید. آموزش ها توسط مهندس مهدی یوسفی ارائه خواهد شد که ایشان یکی از حرفه ای ترین متخصص بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک در ایران است که هزاران مورد موفق بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک را در کارنامه خود دارد.

برای شرکت در سمینار ها و کلاس های آموزش می توانید در خبرنامه که در پایین این صفحه است عضو شوید یا اینکه مستقیما با شرکت تماس بگیرید .

آیا این نوشته را پسندیدید؟

امتیاز دهی !
[تعداد: ۱۱ میانگین: ۴.۵]

مهدی یوسفی

امیدوارم مطلب فوق برایتان مفید بوده باشد. لطفا نظر یا سئوال خود را ثپت کنید ما مشتاقانه پاسخگو خواهیم بود.

آموزش و مشکلات

آموزش تعمیر هاردآموزش تعمیرات هارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *