تعمیر هارد دیسک
تعمیر هارد دیسک

تعمیر هارد دیسک

هیچ چیز ناخوشایند تر از این نیست که بخواهید از هارد دیسک اکسترنال یا اینترنال خود استفاده کنید اما ببینید که که هاردتان شناسایی نمیشود ، صدای غیر عادی دارد و  سیستم یا لپ تاپ خود را روشن کنید و ببنید که  سیستم عامل و ویندوز بالا نمی آید و همچنین چندین مشکل نظیر آن …  بعد از کند و کاو متوجه شوید که هارد دیسکتان خراب شده !!! و قطعا نگران اطلاعات و در صدد تعمیر هارد دیسک تلاش خواهید کرد.

توصیه اول که در تعمیرات هارد مهم است!

در این جا میتوانم اولین توصیه خود را به گوش شما برسانم و آن هم این است که اگر تخصص کافی در زمینه تعمیر هارد دیسک ندارید از این کار اجتناب کنید و همچنین فقط به متخصصین و مراکز معتبر تعمیر و بازیابی هارد مراجعه کنید چرا که هرگونه دستکاری توسط خودتان و یا اشخاصی که متخصص این حرفه نیستند فقط منجر به  خراب تر شدن هارد دیسکتان ، به خطر انداختن بیشتر اطلاعاتتان و افزایش هزینه تعمیرات هارد خود میشود.

در ادامه مطلب ما تمام مشکلات مربوط به برندهای مختلف رو توضیح داده ایم.

توصیه های مهم:

  • دستکاری توسط خود و اشخاص غیر متخصص ممنوع.
  • تعویض برد هارد بپرهیزید چون نکات خیلی مهمی نیاز است که باید قبل این کار بدانید.
  • از اتصال مکرر هارد دیسک به سیستم یا لپ تاپ خود جدا بپرهیزید.
  • از باز کردن درپوش هارد خودداری کنید چرا که نیاز به کلین روم استاندارد دارد.
  • اگر هاردتان به شدت کند شده است اتصال طولانی مدت مشکل را پیچیده تر خواهد کرد.
  • کابل هارد دیسک خود را حتما چک کنید.
  • اگر اطلاعاتتان مهم است از حذف پارتیشن ها و فرمت کردن هارد جدا خودداری کنید.
  • از صحت و سلامت پاور کیس خود مطمئن شوید.
  • در حمل و جابجایی هارد دیسک خود نهایت دقت را داشته باشید.
  • در انتخاب مرکز مطمئن و متخصص نهایت دقت را داشته باشید.
تعمیرات هارد

تعمیر هارد سیگیت

تعمیر هارد سیگیت بسیار دشوار و پیچیده تر از برند های دیگر است . هارد دیسک های سیگیت ساختار های کاملا متفاوتی نسبت به هارد دیسک های برند های دیگر دارند مثلا می توان گفت تعمیر هارد توشیبا تقریبا مشابه به تعمیر هارد هیتاچی است اما ساختار هارد دیسک سیگیت یونیک و منحصر است. هارد دیسک های سیگیت به چند مشکل اساسی بر می خوردند که از شایع ترین آن تعمیر دیتکت نشدن هارد سیگیت است که در این حالت هارد دیسک دچار عدم شناسایی می شود.

هر زمان صحبت از شناسایی نشدن هارد می شود افراد غیر متخصص  اول از برد هارد اشکال می گیرند در صورتی که اصلا اینطور نیست اگر موتور هارد دیسک  شروع به چرخش کند می توان گفت به احتمال ۹۰ درصد برد سالم است. وقتی هارد سیگیت شما بدون هیچ سر و صدایی شروع به کار کردن کند اما دیتکت و شناسایی نمی شود این نشان گر خرابی فریم ور , هد , سیستم عامل هارد دیسک و … است. دقت کنید فریم ور هارد سیگیت فوق العاده پیچیده است و تعمیر فریم ور هارد سیگیت یکی از مشکل ترین کارها در تکنلوژی بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد محسوب می شود.  از طرفی فریم ور هارد دیسک های سیگیت یونیک می باشد به این معنا که هر هارد سیگیت دارای فریم ور منحصر است و در اغلب موارد نمیتوان از فریم ور هارد مشابه استفاده کرد و تنها راه حل تعمیر فریم ور سیگیت است.  هارد های سیگیت نیز دچار بدسکتور می شوند . تعمیر بدسکتور سیگیت نیز پیچیده تر از هارد دیسک های دیگر است و حتی با کوچکترین اشتباه هارد دیسک دچار عدم شناسایی می شود یا اینکه دچار مشکلات خاص دیگری می شود .

ما روش خاصی برای تعمیر بدسکتور هارد سیگیت داریم که می توانیم بگوییم برای اولین بار و جز بهترین متد های تعمیر بدسکتور سیگیت است. عموما بدسکتور باعث کندی یا عدم دسترسی به اطلاعات می شود ما برای بازیابی اطلاعات نیاز به خواندن سکتورهای خراب داریم که با تنظیمات و روش های خاصی  در کانون هارد ایران انجام می شود. در صورتی که شما اطلاعات هارد دیسک را نیاز نداشته باشید ما تعمیر هارد بدسکتوری شما را شروع می کنیم .

تعمیر هارد وسترن :

تعمیر هارد وسترن نیز تفاوت های عمده ای با برندهای دیگر دارد اما از نظر پیچیدگی کار می توان گفت که هارد های وسترن رتبه دوم را دارند. تعمیر هارد اینترنال و اکسترنال وسترن متفاوت است. به این صورت که هارد دیسک های وسترن از تکنولوژی Encryption استفاده می کنند به این صورت که اطلاعات را بصورت کدینگ ذخیره می کنند که این خود باعث سخت تر شدن و پیچیده شدن تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد وسترن شده است. هارد های وسترن نیز همانند برند های دیگر دچار عدم شناسایی و دیتکت نشدن هارد وسترن می شوند که این خرابی ناشی از ضعف هد هارد و خرابی فریم ور است .

تعمیر هارد وسترن بدلیل تعدد ماژول ها نیاز به تخصص ویژه ای دارد و دیده می شود اشخاصی که تخصص کمی در تعمیر هارد وسترن دارند نه تنها باعث تعمیر هارد نمی شوند بلکه باعث خرابی های بیشتر هارد دیسک هم می شوند که گاها خرابی ها به حدی است که دیگر نفرات متخصص هم نمیتوانند هارد دیسک را تعمیر کنند. حالا در نظر بگیرید اگر اطلاعات هارد برای شما مهم باشد شخص غیر متخصص چقدر میتواند به اطلاعات و هارد شما صدمه بزند که توصیه می کنم در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات نهایت دقت را داشته باشید.

مشکل مشهود در هارد های وسترن : کندی سرعت هارد اکسترنال وسترن است که امروزه بسیار زیاد شده است و مدل های جدید وسترن به این مشکل بر میخورند . اما خدا رو شکر ما سریعا راه حل خوبی برای تعمیر کندی هارد وسترن پیدا کردیم که هم اکنون این مشکل در کانون هارد ایران قابل رفع است. معمولا کمی بعدتر از کند شدن هارد اکسترنال وسترن شما دچار عدم شناسایی می شود و اگر حتی تاکنون اطلاعاتتان قابل مشاهده بود و نمیتوانستید کپی کنید الان دیگر هارد شما شناسایی نمی شود که توصیه می کنیم در صورت مشاهده کند شدن سرعت هارد وسترن سریعا به مرکز ریکاوری هارد و تعمیر هارد مراجعه کنید و نگذارید که هارد دیسک تان بیش از این دچار مشکل شود.

توجه داشته باشید هر چقدر هارد دیسک خراب شما به سیستم متصل باشد خرابی آن لحظه به لحظه بیشتر می شود و دچار ایجاد نگرانی های جدی در شما می شود. اما لازم است ما به نوبه خود اطلاع رسانی کنیم تا شاهد هیچ گونه نگرانی شما عزیزان نباشیم. تعمیر عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن هم در مرکز کانون هارد ایران انجام میشود که گاها ما این مشکلات را در کمتر از دو ساعت حل می کنیم مگر اینکه مشکلات و خرابی های دیگری در هارد وسترن شما وجود داشته باشد که البته آن هم قابل حل است.

تعمیر هارد دیسک وسترن
تعمیر هارد دیسک توشیبا

تعمیر هارد توشیبا

هارد های توشیبا بیشتر در نوع ۲٫۵ اینچی و لپ تاپی دیده می شود که عموما دچار خرابی فریم ور , بدسکتور , خرابی هد می شوند که در این مقاله به شرح هر یک از خرابی های ذکر شده می پردازیم.خرابی فریم ور هارد توشیبا باعث دیتکت نشدن هارد توشیبا می شود . تعمیر شناسایی نشدن هارد توشیبا به راحتی در این مرکز انجام می شود چرا که ما کاملا به ساختار هارد دیسک های توشیبا واقفیم و می توانیم تعمیر هارد توشیبا را به راحتی انجام دهیم. همچنین برای تعمیر بدسکتور گیری هارد توشیبا چند راه حل فوق العاده داریم که حتی می توانیم هارد های توشیبا که بدسکتور شدید دارند را مانند هارد کارخانه تعمیر کنیم و شما بتوانید از هارد دیسک خود بیشتر استفاده کنید که این خود باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

یکی دیگر از خرابی های هارد توشیبا ضعف و خرابی در هد هارد دیسک است که برای تعمیر هد هارد توشیبا می توانیم در بدترین حالت هد خراب را غیرفعال کنیم و هارد توشیبا را تعمیر کنیم. در صورتی که اطلاعات هارد توشیبا برایتان مهم باشد باید راهکار دیگر برای مشکل خرابی هد در نظر گرفت اما اگر خرابی هد خیلی شدیدتر باشد باید از روش جراحی هارد دیسک استفاده کرد .

تعمیر هارد هیتاچی

هارد دیسک های هیتاچی که در ایران بیشتر در نوع لپ تاپی استفاده میشود دچار مشکلاتی می شوند. البته در نوع اینترنال ۳٫۵ هم استفاده میشود اما بسیار کم است. این هارد دیسک ها از نظر فریم ور و سیستم عامل نقص های خیلی کمی دارند و کمتر خرابی فریم ور در آن مشاهده می شود. ناگفته نماند هارد دیسک های هیتاچی از نظر پسورد گذاری سخت افزاری نسبت به برندهای دیگر قوی تر هستند همچنین اگر رمز هارد دیسک هیتاچی فراموش شود نمیتوان براحتی رمز را برداشت و نیاز به تخصص ویژه ای دارد . البته آکادمی هارد ایران می تواند پسورد همه مدل های هیتاچی را براحتی بردارد.

از شایع ترین ایراد های هارد های هیتاچی خرابی در هد , برد هارد و بدسکتوری شدن هارد است . تعمیر بدسکتور هارد و نیز تعمیر برد هارد کاری ساده تر از بازیابی اطلاعات در مواجهه با خرابی هد است. در خرابی هد اغلب نیاز به تعویض هد در کلین روم و به اصطلاح جراحی است که یادمان باشد که این کار صرفا برای ریکاوری اطلاعات بکار می رود نه برای تعمیر هارد هیتاچی و هر هارد دیگری.

هارد دیسک هیتاچی

تعمیر هارد توشیبا

هارد های توشیبا بیشتر در نوع ۲٫۵ اینچی و لپ تاپی دیده می شود که عموما دچار خرابی فریم ور , بدسکتور , خرابی هد می شوند که در این مقاله به شرح هر یک از خرابی های ذکر شده می پردازیم.خرابی فریم ور هارد توشیبا باعث دیتکت نشدن هارد توشیبا می شود . تعمیر شناسایی نشدن هارد توشیبا به راحتی در این مرکز انجام می شود چرا که ما کاملا به ساختار هارد دیسک های توشیبا واقفیم و می توانیم تعمیر هارد توشیبا را به راحتی انجام دهیم.

همچنین برای تعمیر بدسکتور گیری هارد توشیبا چند راه حل فوق العاده داریم که حتی می توانیم هارد های توشیبا که بدسکتور شدید دارند را مانند هارد کارخانه تعمیر کنیم و شما بتوانید از هارد دیسک خود بیشتر استفاده کنید که این خود باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. یکی دیگر از خرابی های هارد توشیبا ضعف و خرابی در هد هارد دیسک است که برای تعمیر هد هارد توشیبا می توانیم در بدترین حالت هد خراب را غیرفعال کنیم و هارد توشیبا را تعمیر کنیم.

در صورتی که اطلاعات هارد توشیبا برایتان مهم باشد باید راهکار دیگر برای مشکل خرابی هد در نظر گرفت اما اگر خرابی هد خیلی شدیدتر باشد باید از روش جراحی هارد دیسک استفاده کرد .

تعمیر سوختگی برد هارد دیسک

نوسانات برق , مشکلات پاوری و اشتباهات فردی باعث خرابی برد و سوختگی برد هارد می شود. یکی از اشتباهات رایج فردی ، زدن برعکس سوکت برق پاور است در صورتی که (پاور) سیستم شما روشن باشد به سرعت برد هارد دیسک را دچار سوختگی و خرابی می کند. نکته مهم این است که برد هارد دیسک یونیک است بدین معنا که در خیلی از مواقع اگر برد اصلی هارد نباشد نمیتوان حتی یک بایت اطلاعات ریکاوری کرد. از شما می خواهم حتی اگر برد هارد تان شکسته است آن را دور نیاندازید و همراه خود داشته باشید تا بتوان اطلاعات را ریکاوری کرد یا تعمیر هارد را انجام داد.

نکته دوم این است که برد هارد دیسک را نمیتوان به راحتی تعویض کرد و نیاز به سازگار کردن برد جدید با هارد دیسک خراب است. در صورتی که برد هارد سازگار نشود هارد دیسک شما یا روشن نمیشود یا اینکه اگز هم روشن شود صدای تق تق و … میکند و در نهایت شناسایی نمی شود. ما با در اختیار داشتن آرشیو کاملی از انواع برد های هارد دیسک می توانیم برد هارد دیسک شما را تعویض سپس سازگار کنیم و اطلاعات شما را ریکاوری کنیم یا در صورت نیاز هارد دیسک شما را هم تعمیر کنیم.

تعمیر برد هارد دیسک

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

امنیت اطلاعات

اطلاعات شما کاملا تضمین می شود . این شرکت تحت نظارت نهادهای نظارتی فعالیت می کند.

سریع ترین خدمات

به کمک مهندسین با تجربه و بهرمندی از تجهیزات روز دنیا میتوانیم ارائه کننده سریعترین خدمات باشیم.

تخصص و تعهد

سال ها تجربه و بهره مندی از جدیدترین متد های تعمیر و بازیابی اطلاعات هیچ مشکلی را بی راه حل نمی گذارد

مراحل کار ما

فقط در ۴ گام ساده اطلاعات و حافظه شما قابل تحویل است 🙂

۱.

تست و آنالیز اولیه

تشخیص نیمی از درمان است بنابراین قطعه شما سریع و بطور کامل آنالیز خواهد شد

۲.

ارائه بهترین راه حل

در این مرحله بهترین راه حل ، کمترین زمان و به صرفه ترین هزینه برآورد و اعلام خواهد شد

۳.

فرآیند بازیابی اطلاعات

متخصصین با تجربه ما ، با نهایت دقت و سرعت عمل اطلاعات را استخراج یا بازسازی خواهند کرد.

۴.

تحویل اطلاعات

قطعه تعمیر شده یا اطلاعات بازیابی شده را چک و در صورت تایید هزینه را پرداخت خواهید کرد

سئوالاتی که شاید در ذهن داشته باشید !

دلیل خراب شدن خود به خودی هارد چیست ؟

دلایل مختفلی دارد که حتی با نگهداری صحیح شما هم امکان دارد پیش آید . پیشنهاد میکنیم مقاله چرا هارد دیسک خراب میشود را بخوانید.

هارد ضربه خورده قابل ریکاوری است ؟

بله . ما بواسطه دانش و کلین روم حرفه ای که در اختیار داریم میتوانیم هارد های ضربه خورده را با بهترین متدها بازیابی کنیم.

بهترین روش حفظ اطلاعات چیست؟

پیشگیری بهتر از درمان است . لطفا به مقاله روش های حفظ اطلاعات مراجعه فرمایید.

تعمیر و ریکاوری با سخت افزار انجام میشود یا با نرم افزار؟

بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد اکسترنال خراب به نسبت مشکلی که بعد از آنالیز و تست کارشناسان قابل تشخیص است بصورت سخت افزاری و نرم افزاری انجام خواهد شد و این دو هیچ گاه از هم جدا نیستند

میخواهید بیشتر بدانید !؟

مشکلات رایج

بلاگ آموزش

آموزش ها

نرم افزار