شناسایی نشدن هارد لپ تاپ کامپیوتر

علت و دلایل عدم شناسایی هارد لپ تاپ کامپیوتر

در این مقاله می پردازیم به علل عدم شناسایی هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر ، طریقه تست و اطمینان از شناسایی نشدن هارد و همچنین راهکارهای ریکاوری اطلاعات یا تعمیر هارد دیسک هایی که شناسایی نمی شوند . لطفا دقت کنید این مقاله به اختصار و با زبانی ساده نوشته شده است.

۱- عدم شناسایی یا شناسایی نشدن هارد لپ تاپ یا کامپیوتر در بایوس

هارد دیسک های که در لپ تاپ استفاده می شوند از نوع ۲٫۵ است و هارد دیسک های مورد استفاده در کامپیوتر ۳٫۵ اینچی است که در اغلب در کامپیوتر و لپ تاپ های قدیمی از نوع IDE است و در کامپیوتر ها یا لپ تاپ های امروزی از نوع SATA است. در لپ تاپ ها و کامپیوتر ها از هارد های seagate western digital toshiba hitachi samsung maxtor ibm استفاده میشود که هر کدام به نوبه خود میتوانند در صورت داشتن خرابی های فیزیکالی یا لاجیکالی با مشکل عدم شناسایی یا شناسایی نشدن هارد روبه رو شوند و شاید هم صدای غیر عادی از آن به گوش برسد.

 

همچنین وجود بدسکتور در هارد لپ تاپ کامپیوتر یا مشکلاتی نظیر بوت باعث بالا نیامدن ویندوز شما می شود

نکته قابل دقت این است که برای خارج کردن هارد دیسک از لپ تاپ یا کامپیوتر نهایت دقت را داشته باشید که در این حین ضربه به هارد وارد نشود که در اینصورت دچار دردسر بزرگتری خواهد شد.

آیا این نوشته را پسندیدید؟

امتیاز دهی !
[تعداد: ۰ میانگین: ۰]
مهدی یوسفی

مهدی یوسفی

سلام دوستان من امیدوارم مطلب فوق مورد پسندتان بوده باشد لطفا نظرات خود را ثبت کنید، اگر هم سئوالی هست با جان و دل پاسخگویتان هستیم

آموزش و مشکلات

تعمیر شناسایی نشدن هارد لپ تاپدلیل شناسایی نشدن هارد لپ تاپراه حل دیتکت نشدن هارد لپ تاپشناسایی نشدن هارد کامپیوترشناسایی نشدن هارد لپ تاپعدم شناسایی هارد کامپیوترمشکل دیتکت نشدن هارد کامپیوترمشکل دیتکت نشدن هارد لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *