سوالات متداول

سوالات عمومی

چه فاکتورهایی در انتخاب مرکز بازیابی و تعمیر هارد مهم است؟

در قدم اول برای بازیابی اطلاعات یا تعمیر هارد دیسک باید بدنبال یه مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک خوب و مطمئن باشیم. فاکتور های زیر حائز اهمیت است:

 1.   تخصص افراد و کارکنان شرکت بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک
 2. مطمئن بودن مرکز بازیابی اطلاعات ، البته مراکز بازیابی اطلاعات در ایران به لطف خداوند مطمئن هستند و تا الان هیچ موردی مبنی بر سئو استفاده از اطلاعات دیده نشده است .
 3.  یکی از فاکتور های اساسی ، انتخاب مرکزی است که فقط خدمات هارد دیسک ارائه می دهند.

 

برد هارد سوخته ، آیا قابل ریکاوری است؟

یکی از دلایل خراب شدن یا سوختن برد هارد دیسک نوسان برق است. اگر برد هارد دیسک دچار مشکل شود اطلاعات قابل بازیابی است به شرط اینکه این کار توسط متخصص انجام شود . در بعضی از مواقع بعضی از مشتریان این کار را به نفرات بی تجربه در کار هارد دیسک می سپارند که در نهایت این مشکل به مشکل برزگی تبدیل می شود و اطلاعات برای همیشه غیر قابل دسترس می شود. توضیحات تخصصی زیادی در مورد این مشکل وجود دارد اما شرح این توضیحات کمی سخت است و فقط بعد از تست می توان این مشکلات را برای مشتریان عزیز شرح داد. اگر حتی احساس می کنید که هارد دیسکتان مشکل ساده ای دارد لطفا این کار را به متخصص بسپارید که این برای شما خیلی بهتر است این توصیه ما به شماست.

تفاوت ریکاوری سخت افزاری و نرم افزاری چیست؟

این سئوال بسیار پرسیده می شود اما میتوان اینگونه توضیح داد. در درجه اول تخصص مهم است. ۹۰ درصد موفقیت به تخصص مهندس بازیابی اطلاعات و ۱۰ درصد بستکی به دستگاه ها و ابزار آلات ریکاوری هارد دیسک دارد. در بعضی از موارد دیده می شود که نفرات غیر متخصص با ابزارآلات پیشرفته کار میکنند اما نتیجه ای جز خراب تر کردن بیشتر هارد دیسک شما به دست نمی آید. دقت کنید که دستگاه فقط برای ریکاوری اطلاعات از هارد دیسک های خراب انجام می شود نه از پارتیشن های حذف شده و مشکلات مربوط به پاک شدن و حذف اطلاعات . نرم افزار ها یا بعضی از بد افزار هایی که وجود دارند در اکثر مواقع باعث خرابی ساختار اطلاعات می شوند که درخواست می شود اگر اطلاعات مهمی دارین از استفاده این نوع نرم افزار ها یا بد افزار ها جدا خودداری کنید.

چرا هارد دیسک خراب میشود؟

هارد دیسک مانند قطعات دیگر کامپیوتر دچار مشکلات و خرابی می شود . دلایل متعددی مبنی بر خرابی هارد وجود دارد. بعد از تست هارد دیسک می توان دلیل بوجود آمده را شرح داد. لطفا برای اطلاعات بیشتر به : چرا هارد خراب میشود مراجعه کنید.

آیا هارد ضربه خورده قطعا ریکاوری میشود؟

در مورد هارد دیسک های ضربه خورده نمیتوان درصد درستی گفت چرا که در درجه اول علم تکنسین بازیابی اطلاعات و در درجه دوم تجهیزات مانند کلین روم و ابزارآلات جراحی هارد دیسک درصد موفقیت را مشخص می کند. در اغلب موارد دیده می شود که هارد دیسک ضربه خورده به افراد غیر متخصص یا مراکزی که بصورت حرفه ای کار بازیابی اطلاعات نمیکنند سپرده می شود در اینگونه موارد می توان گفت که درصد موفقیت ۱۰ درصد است. اما اگر شما در انتخاب مراکز تخصصی که در ایران بسیار کم است دقت کنید مطمئنا میتوانید نگران اطلاعات هارد ضربه خورده خود نباشید. در کانون هارد ایران هارد دیسک هایی که فاقد خط و خش بروی پلتر ( دیسک ) هارد باشند ۱۰۰درصد ریکاوری می شود . حتی در بعضی از مواقع می توانیم پلتر خط دار را هم ریکاوری کنیم که این کار برای اولین بار در ایران انجام می شود . تکنسین های کانون هارد ایران فقط بصورت تخصصی روی هارد دیسک کار می کنند و این مرکز دارای تمامی ابزار آلات جراحی هارد دیسک و کلین روم استاندارد می باشد. نگران اطلاعات هارد ضربه خورده خود نباشید ، قابل ریکاوری است.

دلیل شناسایی نشدن هارد دیسک چیست؟

شناسایی نشدن هارد  بسیار رایج است و دلایل متعددی برای بوجود آمدن این مشکل وجود دارد. اما بصورت ساده می توان دلایل زیر را عنوان نمود.

۱- خرابی های مربوط به هد ، ضعف هد هارد دیسک

۲- ضعف و خرابی در فریم ور هارد اکسترنال

۳- ضربه خوردن هارد دیسک و مشکلات فیزیکالی هارد دیسک

۴- نوسانات برقی و مشکلات مربوط به برد USB هارد اکسترنال

 

تعمیر هارد در آکادمی هارد ایران سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

هارد دیسک از دو قسمت لاجیکال و فیزیکال تشکیل شده ، قسمت لاجیکال مربوط به فریم ور و سیستم کنترل داده در هارد دیسک مربوط می شود و قسمت فیزیکال متشکل از قسمت های سخت یا قسمت های سخت افزاری هارد است. بسته به نوع خرابی هارد ، تعمیرات به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری انجام می شود یا متشکل از هردو اما نکته مهم این است که هارد ضربه خورده ارزش تعمیر ندارد.

دستگاه دوربین مدار بسته در آتش بوده قابل ریکاوری است؟

ما تجربه ریکاوری این مورد را داشته ایم . اما برای یقین از موفقیت در بازیابی اطلاعات حتما باید هارد دیسک تست شود.

آیا حجم اطلاعات در پروسه بازیابی اطلاعات تاثیر دارد؟

معمولا زمان بازیابی اطلاعات را بیشتر میکند البته بستگی به نوع هارد دیسک ، قطعه و مشکل ایجاد شده نیز دارد ، ما از ۱ مگابایت تا چندین ترابایت اطلاعات بازیابی کرده ایم.

تعمیر هارد در آکادمی هارد ایران سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

هارد دیسک از دو قسمت لاجیکال و فیزیکال تشکیل شده ، قسمت لاجیکال مربوط به فریم ور و سیستم کنترل داده در هارد دیسک مربوط می شود و قسمت فیزیکال متشکل از قسمت های سخت یا قسمت های سخت افزاری هارد است. بسته به نوع خرابی هارد ، تعمیرات به صورت سخت افزاری یا نرم افزاری انجام می شود یا متشکل از هردو اما نکته مهم این است که هارد ضربه خورده ارزش تعمیر ندارد.

از ما بپرسید

لطفا سوالات را بخوانید و اگر پاسخ خودتون رو پیدا نکردید ،  سؤال خود را برای ما ارسال کنید یا حتی میتوانید کامنت بذارید که بقیه هم استفاده کنند 🙂

  ۲ دیدگاه

  • سلام خسته نباشین
   من هاردمو تازه خریدم (۲ ماهه) مدلشم adata 770 هستش.
   همه اطلاعات لپ تاپمو خالی کردم توش بعدا به یه دلیلی حواسم نبود فرمت زدم و اطلاعات جدیدی ریختم توش.
   بعد چند هفته متوجه شدم من اطلاعات قبلیمو فرمت کردم. اینجوری بگم همه زندگیمو فرمت زدم و متوجه نشدم.
   لطفا راهنماییم کنید. آیا اطلاعات قبلیم به صورت کامل قابل بازیابی هست؟
   (اینم توسایتتون خوندم که وارد کردن اطلاعات جدید بعد از فرمت کردن میتونه شانس بازیابیو کمتر کنه ولی دیگه چه میدونستم)
   خواهشا راهنماییم کنین. ممنون

   • سلام وقت بخیر ، بسته به مقدار اطلاعاتی که داشتید و مقدار اطلاعاتی که بعد از فرمت ، جدیدا ریخته اید میتوان بررسی کرد و اعلام نتیجه کرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *