بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات هارد

چرا نیاز به بازیابی اطلاعات داریم؟

افزایش روز افزون حجم اطلاعات و نیاز به ذخیره سازی و بازخوانی سریع اطلاعات یکی از مهمترین و حتی میتوان گفت نیازهای اولیه کاربران کامپوتر میباشد. در اصل ابداع و پیشرفت تکنولوژی کامپیوتر با هدف  ذخیره سازی و بازخوانی اطلاعت میباشد. از این رو در زمان هایی که اطلاعات کاربران به هر دلیلی غیر قابل دسترس میشود نیاز به فرآیند ریکاوری و بازیابی اطلاعات اهمیت ویژه ای خواهد داشت. در یک جمله میتوان ریکاوری اطلاعات را به فرآیند استخراج یا به دست آوردن دوباره اطلاعات تعریف کرد.

این اطلاعات میتواند در قالب متن ، تصویر (عکس) , صوت ، ویدوئو و پایگاه های داده باشد. هدف از ریکاوری در چنین شرایطی کمک به کاربران در جهت یافتن اطلاعات یا استخراج اطلاعات از انبوهی از اطلاعات است. در زمان هایی که حافظه ذخیره سازی که  به شکل مموری ها , هارد دیسک  ها و SSD  ها است دچار مشکل میشوند نیاز به بازیابی اطلاعات امری ضروری میشود. چرا که امروزه بدون اطلاعات نمیتوان زندگی کرد . همچنین اغلب اطلاعات از حالت کاغذی به ذخیره سازی دیجیتالی تغییر کرده است.

معنی بازیابی اطلاعات

بهتر است از واژه استخراج اطلاعات استفاده کرد که در این حالت اطلاعات از حافظه خراب استخراج و به حافظه سالم دیگری انتقال می یابد . اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا.

خدمات ریکاوری هارد

آکادمی هارد ایران به عنوان معتبرترین و تخصصی ترین شرکت ریکاوری هارد خدمات بازیابی اطلاعات متمایز ارائه میکند . ما میتوانیم اطلاعات هر هارد دیسک با هر مشکل و برندی را استخراج کنیم.

برخی از خدمات بازیابی اطلاعات هارد دیسک شرکت ما :

 • بازیابی اطلاعات تمامی هارد دیسک هایی که شناسایی نمی شوند
 • ریکاوری هارد ضربه خورده
 • استخراج اطلاعات هارد دیسک سوخته
 • ریکاوری اطلاعات تمامی برند های هارد اکسترنال با هر ظرفیتی
 • بازیابی اطلاعات هارد دیسک های اینترنال لپ تاپ و کامپیوتر
 • ریکاوری و تعمیر کندی هارد دیسک
 • جراحی هارد دیسک هایی که مشکلات فیزیکالی دارند
 • تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد دیسک های دارای بدسکتور شدید

بازیابی اطلاعات هارد با تجهیزات پیشرفته

تکنسین های حرفه ای آکادمی هارد ایران  با استفاده از تجهیزات سخت افزاری مانند دستگاه های : PC3000 , Deep Spar , Dolphin , MRT Express  و همچنین محیط استاندارد  کلین روم اطلاعات را از حافظه های خراب ریکاوری و استخراج کنند.

تجهیزات بروز فقط در کنار دانش روز میتواند کارساز باشد وجود دستگاه ها یا تجهیزات بروز بازیابی اطلاعات و ریکاوری بدون تکنسین حرفه ای و با تجربه هیچ کاری از پیش نخواهد برد. لازم است بدانید که مراکز یا حتی مغازه هایی را در سطح شهر می بینیم که از نسخه های فرعی این دستگاه ها استفاده می کنند و بدون هیچ دانش فنی و بروزی اقدام به استخراج و ریکاوری اطلاعات مشتریان میکنند که اغلب نه تنها این فرآیند را به درستی انجام نمیشود بلکه اطلاعات مشتریان دچار آسیب جدی میشود که دیگر با هیچ تکنیک و هیچ تجهیزاتی قابل ریکاوری نیست.

این نکته را فراموش نکنید

نکته ای که باید صادقانه به شما گفته شود این است که برای ریکاوری و استخراج اطلاعات از هارد دیسک هایی که دچار مشکلات فیزیکالی شده اند باید حتما از کلین روم استاندارد استفاده شود. اگر هارد دیسک در محیط غیر استاندارد توسط اشخاص غیر حرفه ای باز شود نتیجه جز سخت تر کردن فرآیند ریکاوری هارد و حتی غیر ممکن کردن نخواهد داشت.

ریکاوری اطلاعات حذف شده

مهم نیست به چه دلیلی اطلاعات شما پاک شده است ، شرکت آکادمی هارد ایران بعنوان همراه شما میتواند اطلاعات شما را بازیابی کند :

 • بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده
 • ریکاوری فایل های پاک شده
 • ریکاوری انواع فایل های متنی ، تصویر ، دیتابیس و …
 • بازیابی اطلاعات پارتیشن ها و درایو های حذف شده
 • ریکاوری اطلاعات حذف شده بعد از نصب و ریکاوری ویندوز
 • و …
بازیابی اطلاعات
بازیابی اطلاعات هارد سوخته

توصیه هایی که حتما باید عمل کنید !

توصیه ۱ : هارد دیسک معیوب و خراب خود را مکرر به سیستم وصل نکنید ، همچنین از اتصال طولانی مدت هارد اکسترنال خراب جدا خودداری کنید. اگر هارد دیکستان داخل کیس کامپیوتر یا لپ تاپ است زودتر سیستم یا لپ تاپ خود را خاموش کنید.

توصیه ۲: از هرگونه دست کاری توسط خود یا اشخاص غیر متخصص خودداری کنید. به هیچ عنوان درپوش هارد دیسک را باز نکنید.

توصیه۳: قبل از نصب ویندوز حتما لیبل درایو C یا هر درایوی که می خواهید ویندوز نصب کنید را ترجیحا با نام Windows عوض کنید تا خدای ناکرده دچار مشکل نشوید.

توصیه ۴: ریختن اطلاعات بعد از پاک شدن پارتیشن ها یا حتی فایل ها ، شانس بازیابی اطلاعات را کم تر می کند پس از این کار جدا خودداری فرمایید.

توصیه ۵: گاها دیده می شود که خود شخص اقدام به ریکاوری توسط نرم افزار های بازیابی اطلاعات می کند و اطلاعات بازیابی شده را مجددا در همان هارد ذخیره می کند و بعد متوجه می شود که اطلاعات بازیابی شده ، اجرا نمی شود یا خلاصه اینکه مورد تایید نیست که در این حالت شانس شما برای بازیابی اطلاعات شدیدا کاهش پیدا می کند . از نظر ما این کار بدترین حالت ممکن است.

توصیه ۶ : اگر اطلاعات شما به هر دلیل حذف شد ، بهترین کار خاموش کردن لپ تاپ یا کامپیوتر می باشد بدون هیچ دستکاری اضافی می باشد . در این حالت مطمئن شوید که اطلاعات قابل ریکاوری می باشد و جای نگرانی نخواهد بود.

توصیه ۷ : اگر درایو یا پارتیشن شما به هر دلیلی فرمت شد از ریکاوری توسط نرم افزار ها یا ریختن مجدد اطلاعات جدا خودداری کنید در اینصورت اطلاعات شما مانند روز اول و بصورت پوشه بندی بازیابی اطلاعات خواهد شد.

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

امنیت اطلاعات

اطلاعات شما کاملا تضمین می شود . این شرکت تحت نظارت نهادهای نظارتی فعالیت می کند.

سریع ترین خدمات

به کمک مهندسین با تجربه و بهرمندی از تجهیزات روز دنیا میتوانیم ارائه کننده سریعترین خدمات باشیم.

تخصص و تعهد

سال ها تجربه و بهره مندی از جدیدترین متد های تعمیر و بازیابی اطلاعات هیچ مشکلی را بی راه حل نمی گذارد

مراحل کار ما

فقط در ۴ گام ساده اطلاعات و حافظه شما قابل تحویل است 🙂

۱.

تست و آنالیز اولیه

تشخیص نیمی از درمان است بنابراین قطعه شما سریع و بطور کامل آنالیز خواهد شد

۲.

ارائه بهترین راه حل

در این مرحله بهترین راه حل ، کمترین زمان و به صرفه ترین هزینه برآورد و اعلام خواهد شد

۳.

فرآیند بازیابی اطلاعات

متخصصین با تجربه ما ، با نهایت دقت و سرعت عمل اطلاعات را استخراج یا بازسازی خواهند کرد.

۴.

تحویل اطلاعات

قطعه تعمیر شده یا اطلاعات بازیابی شده را چک و در صورت تایید هزینه را پرداخت خواهید کرد

سئوالاتی که شاید در ذهن داشته باشید !

آیا هارد سوخته قابل ریکاوری است؟

دوستان توجه کنند که ما در کار حرفه ای هارد دیسک واژه ای به نام هارد دیسک سوخته نداریم اما این کلمه بین عموم رایج است . جواب بله میباشد امکان بازیابی وجود دارد.

ریکاوری به صورت سخت افزاری انجام می شود یانرم افزاری؟

هارد دیسک از دو قسمت لاجیکال و فیزیکال تشکیل شده ، قسمت لاجیکال مربوط به فریم ور و سیستم کنترل داده در هارد دیسک مربوط می شود و قسمت فیزیکال متشکل از قسمت های سخت یا قسمت های سخت افزاری هارد است. بسته به نوع خرابی هارد ، ریکاوری سخت افزاری یا نرم افزاری انجام می شود. وقتی صحبت از نرم افزار می شود نرم افزار و سیستم عامل هارد دیسک است نه اینکه ریکاوری با استفاده از نرم افزار ها یا بعضی از بد افزار های انجام میشود . لاجیکال و سیستم عامل هر هارد یونیک خود هارد است و در فرآیند ریکاوری نرم افزاری هارد دیسک ما به اصلاح فریم ور هارد دیسک می پردازیم .

چنددرصدمیتوانیم مطمئن باشیم که هارد ضربه خورده قابل ریکاوری است؟

ما با استفاده از تجهیزات بروز به یکی از تخصصی ترین مرکز جراحی هارد دیسک تبدیل شده ایم و هر مشکل فیزیکی هارد دیسک را حل خواهیم کرد. نگران اطلاعات هارد ضربه خورده خود نباشید ، قابل ریکاوری است.

هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟ قابل ریکاوری است؟

اگر هارد دیسک به کوچکترین مشکل برخورد در ۹۰ درصد شناسایی نمی شود. شناسایی نشدن هارد دیسک عوامل متعددی دارد که در پست های مربوط به تعمیر برند های هارد دیسک ها بصورت ساده توضیح داده شده است. در درجه اول باید تشخیص درستی مبنی بر دلیل شناسایی هارد دیسک داده شود سپس به رفع مشکلات هارد پرداخت . ما به بواسطه شناخت کامل ساختار پیچیده هارد دیسک می توانیم به سادگی به دلیل مشکل ایجاد شده پی ببریم و سپس اقدام به اصلاح خرابی ها و در نهایت اطلاعات هارد دیسکی که شناسایی نمی شود را ریکاوری کنیم.

میخواهید بیشتر بدانید !؟

مشکلات رایج

بلاگ آموزش

آموزش ها

نرم افزار