ریکاوری بعد از نصب ویندوز

بازیابی اطلاعات بعد از ریکاوری و نصب ویندوز

حتما برای شما پیش آمده که بعد از نصب ویندوز با ریکاوری ویندوز اورجینال لپ تاپ خود مشاهده می کنید که ۲ یا چندین درایو یا پارتیشن شما تبدیل به یک درایو ( Drive C ) شده است و تمام درایو ها و پارتیشن ها یکی شده اند که اگر اطلاعاتتان برایتان مهم باشد این خود باعث فراهم شدن نگرانی ها برای شما می شود.

توصیه اصلی ما این است که بهترین کار این است که کامپیوتر یا لپ تاپ خود را سریعا خاموش کنید و همچنین از ریختن مجدد اطلاعات جدا بپرهیزید با خدمات بازیابی اطلاعات هر اطلاعاتی بعد از ریکاوری یا نصب ویندوز قابل برگشت است.

ریکاوری اطلاعات بعد از نصب ویندوز امکان پذیر است

مختصر تشریح این مشکل :

ممکن است نصب مجدد ویندوز یا ریکاوری ویندوز موجب از  دست دادن دائمی اطلاعات منجر نشود. در حالت کلی ریکاوری بازیابی اطلاعات پس از نصب مجدد ویندوز  امکان پذیر است و می توان فایل های از دست رفته مثل : عکس ، فیلم ، فایل متنی ، دیتابیس ها و … را ریکاوری و بازیابی اطلاعات کرد البته به این شرط که اطلاعات قدیمی با اطلاعات جدید دوباره نویسی نشده باشند ( Over-write ).

اگر می خواهید اطلاعات از پاک شده خود را پس از نصب مجدد  ویندوز ریکاوری و بازیابی کنید حتما به خاطر داشته باشید که  اگر از لپ تاپ استفاده می کنید برای این که از ذخیره سازی اطلاعات جدید پیشگیری کنید سریعا لپ تاپ خود را خاموش کنید و یا اگر از هارد دیسک اینترنال در پی سی استفاده می کنید آن  را از سیستم جدا کنید و از آن استفاده نکنید و  دیگر به هیچ عنوان بر روی آن اطلاعات ذخیره نکنید چرا که این کار های موجب آسیب بیشتر به اطلاعات آسیب دیده و از دست رفته خواهد شد و موجب از دست دادن دائمی اطلاعات می گردد و در این حالت اطلاعات غیر قابل بازیابی می باشد.

ریکاوری درایو فرمت شده در هنگام نصب ویندوز

در هنگام نصب یا ریکاوری ویندوز ممکن است بعضی از درایو ها و پارتیشن های شما فرمت شده باشد و  بعد از نصب کامل مشاهده کنید که هیچ اطلاعاتی در آن موجود نیست ، بهترین کار این است اطلاعات جدیدی نریزید و در نهایت شانس کامل ریکاوری اطلاعات خود را داشته باشید.

پاک شدن پارتیشن ها

اگر بعد از نصب ویندوز مشاهده کردید که پارتیشن های شما دچار مشکل شده است یا به کلی حذف شده است اصلا نگران نباشید و توجه کنید که اگر اطلاعات جدید نریزید مطمئن باشید در آکادمی هارد ایران اطلاعات شما به کلی ریکاوری خواهد شد. حداکثر زمان تحویل اطلاعات هارد هایی که دچار مشکلات لاجیکالی مانند حذف درایو ها و پارتیشن ها چه بدلایل اشتباهات کاربری و چه در هنگام نصب مجدد ویندوز و ریکاوری ویندوز ، حداکثر ۴۸ ساعت است که این بواسطه تکنیک منحصر این شرکت است.

برای مثال : اگر شما ۴ پارتیشن یا درایو داشته باشید و پس از نصب ویندوز با یک درایو رو به رو شوید ، مطمئنا اطلاعات ۳ درایو شما به کلی قابل بازیابی است دقت کنید در آکادمی هارد ایران اطلاعات در پوشه بندی مثل روز اول به شما تقدیم خواهد شد.

 توصیه مهم :

۱- بعد از نصب ویندوز و مشاهده مغایرت تعداد پارتیشن ها یا حذف درایو ها از ریختن مجدد اطلاعات جدا خودداری کنید چرا که این باعث Over write  شده و باعث می شود اطلاعات شما بکلی نابود شود. البته مقدار اطلاعات ریخته شده نیز تاثیر گذار است.

۲- از هرگونه ریکاوری توسط اشخاص غیر متخصص و نرم افزار های و یا حتی بعضی بد افزار ها جدا خودداری کنید.

۳- بهترین کار بعد از حذف پارتیشن ها یا داریو ها بعد از ریکاوری ویندوز یا نصب ویندوز ، خاموش کردن لپ تاپ یا سیستم است.

آیا این نوشته را پسندیدید؟

امتیاز دهی !
[تعداد: ۱ میانگین: ۵]

مهدی یوسفی

امیدوارم مطلب فوق برایتان مفید بوده باشد. لطفا نظر یا سئوال خود را ثپت کنید ما مشتاقانه پاسخگو خواهیم بود.

آموزش و مشکلات

آموزش ریکاوری هاردریکاوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *